Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Grand Voyager ) Chrysler Grand Voyager 2.8 2005 r dymi na szaro



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lena_884

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wielkopolska
Posiadane auto: Chrysler Grand Voyager
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 31 Paź 2021, 22:11
Temat postu:

Chrysler Grand Voyager 2.8 2005 r dymi na szaro


Witam Panowie. Ja z pytaniem o auto Chrysler Grand Voyager. 2005 rok, silnik. 2.8 . Auto dymi oraz,, pufa'' jakby nie palił na wszystkie tłoki. Czy ktoś miał podobny przypadek? Czy ktoś miałby schemat dokładnego ustawienia rozrządu?
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 431
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Wto 02 Lis 2021, 02:35
Temat postu:

Re: ( Chrysler Grand Voyager ) Chrysler Grand Voyager 2.8 2005 r dymi na szaro


2,8 CRD ustawia się tak samo jak 2,5 CRD na pewno dotyczy to silnikow 2002-2006 rok produkcji . Najlepiej na allegro kupic zestaw do ustawiania rozrządu . Pod rozrusznikiem masz otwór co bolec wkręcasz by zablokować wał korbowy w pozycji chyba górne położenie zewnętrznych tłoków, ale to musi być ustawione gdy 1 tłok sprężał . W/g mnie najprościej to odkręcić chyba imbusem zaślepkę co jest z boku termostatu i druga co dostęp uzyskasz po odkręceniu alternatora, tak wałem korbowym kręcisz kluczem kręcąc śruba co poło pasowe mocuje, aż odczujesz ,że tłoki są na górze , lekko wtedy można wałem prawo, lewo kawałek przekręcić. Sprawdzasz, czy widzisz w otworze pod rozrusznikiem otwór w tarczy co sprzęgło do niej przykręcone. Wtedy masz ustawione właściwe tłoki do góry, sprawdzasz czy bolce blokujące wałki rozrządu wchodzą do otworów w wałku , na początek można sztywnym drutem sprawdzić , czy są tam otwory, jak nie ma to wałem pełny obrót zrób i natrafisz na te otwory . Trzeba wkręcić blokadę wału korbowego właściwą blokującą śrubą, potem sprawdzić czy przez odkręcone zaślepki możesz włożyć blokady wałków rozrządu tak by weszły w otwory wałków . To oznacza , ze masz dobrze rozrząd ustawiony . Jak białawy, żrący w oczy dym to wtrysk leje . U mnie w jednym cylindrze dżwignie zaworów połamało , szarawy może oznaczać, że masz otwarty zawór EGR , to na wolnych obrotach najbardziej widać, spaliny wracają do silnika i za mało tlenu by poprawnie spalało . Na yutubie są filmiki o wymianie rozrządu , https://www.youtube.com/watch?v=YIvB3VKrnL8
Wtryski co 200 000 km do regeneracji, pompa wodna co 2 pasek rozrzadu to do wymiany , a pasek zależnie jakiej firmy , coś ok 80 000 komplet z łożyskami, śruby na utrudniającej odkręcanie paście wkręcamy, niebieska chyba
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Grand Voyager »

Opinie o samochodach Chrysler Grand Voyager - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Grand Voyager ) Porady, problemy techniczne


ChryslerGrand Voyager

28 500

2008r.

280 000 km

łódzkie

ChryslerPT Cruiser

5 390

2001r.

254 445 km

pomorskie

Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie

ChryslerSebring

15 490

2008r.

143 936 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System