Chrysler

ogłoszeniaceny używanychwiadomościforumoponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Chrysler Sebring ) Sebring 2,7 wyciek oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Sebring ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jasnomit

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2022
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Parczew
Posiadane auto: Opel Zafira 1,8L 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Kwi 2022, 08:57
Temat postu:

Sebring 2,7 wyciek oleju


Witam, mam problem ze swoim autkiem, jak w nagłówku, mam coraz poważniejszy wyciek z silnika.
Cała tylna część od ściany grodziowej zalana, krople oleju wiszą na półosi, filtrze oleju, misce olejowej silnika i skrzyni, oraz pompie wspomagania.
Trudno ocenić czy wyciek jest tak szeroki czy to pęd powietrza roznosi krople oleju.
Próbowałem trochę umyć silnik, ale myjką w kanale nie będę mył, tylko spsikałem płynem i polałem trochę wodą, dalej wszystko mokre i trudno zauważyć źródło wycieku, zwłaszcza że jest tam bardzo ciasno i g... widać.
Sądziłem że cieknie z pokrywy zaworów i faktycznie uszczelka była stara i już dobrze wyduszona, ale puki nie przyszła nowa, doraźnie skleiłem na silikon, akurat rant pod pokrywą trochę widać i tam w miarę sucho, a niżej dalej się leje.
Może ktoś miał podobny przypadek, albo domyśla się co może być źródłem wycieku?

Swoją drogą ale goście z tego Chryslera to artysty, mata wygłuszająca nad silnikiem z waty szklanej, trzeba oklejać żebry rąk sobie nie pokuć Confused
Powrót do góry
Woy

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 30 Paź 2016
Posty: 430
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sląsk
Posiadane auto: Voyager 2.5 CRD 2002
Piwa: 14/3
Wysłany: Sro 13 Kwi 2022, 17:24
Temat postu:

Re: ( Chrysler Sebring ) Sebring 2,7 wyciek oleju


Może to na wężu z odpowietrzania komory silnika . Może też być zadławiona https://allegro.pl/artykul/odma-olejowa-co-to-jest-i-jakie-sa-objawy-jej-zapchania-PDY17eDOZs7
może tez uszczelnienie z tylu silnika
Powrót do góry
Jasnomit

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2022
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Parczew
Posiadane auto: Opel Zafira 1,8L 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2022, 18:33
Temat postu:

Re: ( Chrysler Sebring ) Sebring 2,7 wyciek oleju


Tam z tyłu jest odma? Muszę się lepiej przyjrzeć, przydał by się schemat silnika, ale nie mogę znaleźć, a tam tak ciasno że nie idzie ręki wsunąć nawet.
A z góry to już w ogóle niczego nie zobaczymy.
Znalazłem dwa tematy, w których użytkownikom tych silników ciekł olej gdzieś za pompą wspomagania, ale odpowiedzi się nie doczekały. u mnie właśnie najbardziej jakby w okolicach pompy wspomagania cieknie, albo za nią, czy też nad nią.
Na pewno nie z pod pokrywy zaworów, ani z pod głowicy.
Powrót do góry
Jasnomit

Czytelnik



Dołączył: 24 Lut 2022
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Parczew
Posiadane auto: Opel Zafira 1,8L 1999
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Kwi 2022, 23:56
Temat postu:

Re: ( Chrysler Sebring ) Sebring 2,7 wyciek oleju


Znalazłem okolice wycieku, gdzieś za podstawą pompy wspomagania.
Ciężko było, ale wjechałem na kanał, kolega gazował, a ja patrzylem i po chwili ujrzałem staruszkę oleju.
Szukam po zdjęciach silników z ogłoszeń i nie widzę co tam jest, a po prostu się leje po podstawie pompy wspomagania.[/img]

Problem rozwiązany, za pompą wspomagania jest zaślepka trzymająca hydrauliczny napinacz rozrządu. Uszczelnienie jest po przez oring, u mnie on zupełnie się zużył, przypominał plastikową podkładkę, którą się rozpadła w palcach.

Jakby ktoś miał podobny problem, potrzebny podnośnik, ewentualnie kanał.
Odkręcamy prawe koło, prawe nadkole i demontujemy wszystkie plastiki tam, bo dojście nie jest za dobre.
Klucz płaski 13mm i luzujemy napinacz, oraz ściągamy pasek z pompy wspomagania.
Odkręcamy śrubę nad napinaczem też 13mm trzymająca dolną część podstawy pomp, zostaje dwie ósemeczki, czyli klucz 13 w górnej części podstawy, tam niestety potrzebujemy nasadki z długimi przedłużkami, tak z 40cm łącznie , po tym pompę możemy odsunąć trochę od bloku by mieć dostęp do zaślepki.
Zaślepka przykręcona na dwie śrubki szóstki, czyli klucz 8mm.
Z braku miejsca polecam małą grzechotkę, przy czym u mnie na tyle mocno było dokręcone, że ostatecznie do samej nasadki przyspawałem pręt 30 cm żeby zruszyc.
Uwaga, łby śrub są bardzo blisko ścianek, tak że najlepszym wyjściem byłby klucz rurowy, gdyż nasadka ma za grubą ściankę i klucza nie włożymy, ja mając, trochę luźnych nasadek, oszlifowałem je aby móc założyć klucz.
Oring zdaje się 45mm ale głowy nie dam, bo już nie pamiętam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CHRYSLER Forum Strona Główna -> ( Chrysler Sebring ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Chrysler Sebring »

Opinie o samochodach Chrysler Sebring - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Chrysler Sebring ) Porady, problemy techniczne


Chrysler200

46 777

2015r.

155 000 km

pomorskie

ChryslerTown & Country

56 900

2016r.

244 000 km

mazowieckie

ChryslerTown & Country

72 999

2016r.

155 000 km

podkarpackie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System